Dzesēšanas sistēmas šķidrums

Ja jūs domājat, ka dzesēšanas šķidruma vienīgā funkcija ir automašīnas dzinēja atdzesēšana vasarā un pasargāšana no sasalšanas ziemā, tad turpiniet lasīt tālāk. Dzesēšanas šķidrumam ir svarīga nozīme korozijas novēršanā, ko izraisa elektrolīze. Elektrolīze notiek, kad starp diviem atšķirīgiem metāliem notiek elektronu kustība (plūst strāva). Līdzstrāva ir daudz spēcīgāks oksidētājs un reducētājs nekā ķīmiskie reaģenti. Tā kā automašīnu dzinējos tiek izmantoti dažādi metāli (alumīnijs, varšs, čuguns, tērauds un magnija sakausējumi), elektrolīze lēnām noārda automšīnas dzinēja iekšējo daļu.

Dzesēšanas šķidrums satur piedevas, lai novērstu šo elektronu kustību. Ilgstoši lietojot automšīnas dzinējā uzpildīto dzesēšanas šķidrumu šīs piedevas tiek nolietotas un neveic savu funkciju. Patiesībā, nolietots dzesēšanas šķidrums kļūst par diezgan labu elektriskās strāvas vadītāju, paātrinot iekšējo elektrolīzi. Labā ziņa ir tā, ka to ir iespējams pārbaudīt un noskaidrot vai ir pienācis laiks dzesēšanas šķidruma nomaiņai.

Tiklīdz dzesēšanas šķidrumā esošās piedevas ir nolietotas jums tuvākajā laikā var nākties doties uz automašīnu rezerves daļu veikalu pēc jauna radiatora, ūdens sūkņa vai termostata. Šo daļu iegāde un nomaiņa ir daudz dārgāka nekā vienkārša dzesēšanas šķidruma maiņa.