Aizdedzes sveču maiņa

Auto ražotāji rekomendē aizdedzes sveces mainīt vidēji pēc 15 000 līdz 20 000 kilometriem. Un pārsniegt šo nobraukumu nav ieteicams, jo papildus nobrauktie kilometri gan ievērojami palielina degvielas patēriņu, gan var radīt citas problēmas, jo aizdedzes sveces ir nolietojušās. Tāpēc tās ar steigu ir jāmaina. Patiesībā, mēģinot taupīt uz sveču maiņu, autovadītājs iztērē vēl vairāk, jo sveču nomaiņa ir krietni lētāka, nekā izmaksās papildu degviela, ko auto patērēs šajā laika posmā.

Mainot aizdedzes sveces, svarīgākais ir izvēlēties tādas, kādas auto ražotājs ir rekomendējis kā atbilstošas. Jāizvēlas no rekomendētā intervāla, lai automašīnā sveces optimāli paveiktu savu darbu.

Lai sveces varētu darboties visu noteikto laiku un nebūtu vajadzība tās mainīt daudz ātrāk, jāseko līdzi arī tam, kāds ir auto kopējais tehniskais stāvoklis. Motoram jādarbojas bez problēmām, aizdedzei un degvielas padevei jābūt kārtībā, cilindros labam spiedienam. Ja tā visa nav, tad sveču nomaiņa ir diezgan bezjēdzīga nodarbe, jo auto stāvoklis neuzlabosies. Tāpēc visas lietas vienmēr jāskatās arī kopējās sistēmas ietvaros. Visas detaļas automašīnā ir saistītas. Viena problēma noved pie citas, viens process ietekmē citu. Tāpēc regulāras apkopes arī profilaktiskos nolūkos ir ļoti nepieciešamas, jo ne vienmēr problēma ir ar aci saredzama un ausi sadzirdama.

Aizdedzes sveces agri vai vēlu ir jāmaina katrai automašīnai, nevienai tās vēl nav paredzētas visam auto ekspluatācijas mūžam. Tāpēc vislabāk sveču nomaiņu veikt ražotāja rekomendētajos nobraukuma periodos. Pa lielam jau šie intervāli sakrīt ar vispārējo auto apkopi un citu būtisku procesu un detaļu kontroli, tāpēc pie viena jau var servisā arī tās sveces apmainīt, lai nav vairs par to jāsatraucas.